پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 06 شوال 1439
 منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396     |     کد : 386

کارگاه کشوری تربیت مربی پیشگیری و کنترل هیاتیت برگزار گردید

این کارگاه با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز NPMC  با مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دکتر گویا .....

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت ، کارگاه کشوری دو روزه تربیت مربی پیشگیری ، کنترل و درمان هپاتیت براساس مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقاء سلامت در مورخه های 25 و 26 شهریور 96 در محل مرکز برگزار گردید.
این کارگاه با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز NPMC  با مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دکتر گویا ریاست محترم مرکز بیماریهای واگیر وزارت برگزار گردید.
در ابتدای این کارگاه دکتر صومی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن خیر مقدم به میهمانان و کارشناسان هپاتیت دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، به نفش و تاریخچه دانشگاه ربع رشیدی در چند سال گذشته پرداخت و آمادگی دانشگاه برای برگزاری دوره های مدیریتی برای مسئولین ، معاونان و مدیران رده های مختف سیستم سلامت را اعلام نمود.
در ادامه کارگاه آموزشی دکتر گویا ریاست محترم مرکز مدیریت بیماریهای واگیر ضمن سخنانی با اشاره به آخرین آمار و ارقام جهانی و کشوری در بیماریهای هپاتیت ، به برنامه های در حال اجرای وزارت بهداشت برای بیماریهای هپاتیت نوع B و C پرداخت  و از اجرای درمانهای جدید برای هپاتیت  c در کشور خبر داد.
سپس در ادامه کارگاه ، طراح محترم SHEPmodel، کارگاه آموزشی را با معرفی ساختار اجرایی مدل آموزشی آغاز نموده و 4  تکنیک و 7 مهارت آموزشی ، با ارائه مثالهای بومی و ایرانی در زمینه های مختلف سلامت را توضیح داد.
 در پایان شرکت کنندگان با حضور در 5 گروه به صورت یک کار تیمی به برنامه ریزی و طراحی برنامه های اجرایی برای گروه های مختلف هدف برای پیشگیری و، کنترل و درمان هپاتیت پرداختند.
مقرر گردید برای شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی کد دار از طرف وزارت بهداشت ارائه گردد.نوشته شده در   چهارشنبه 29 شهريور 1396  ساعت  13:22   توسط   حسین دهقانیان   
ویرایش شده در پنجشنبه 30 شهريور 1396 ساعت 07:16 توسط حسین دهقانیان
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :